Pompa ciepla instalacje serwis szczecinek zielonyprad

Czy ogrzewanie pompą ciepła się opłaca?

Instalacja pompy ciepła to bardzo korzystne rozwiązanie. Zainstalować ją możemy nie tylko w nowoczesnym domu, ale i w starym budownictwie. Decydując się na instalację pompy ciepła mamy na uwadze uzyskanie oszczędności. Dzięki pompie ciepła nie tylko ogrzejemy dom w okresie grzewczym. Podgrzejemy również bieżącą wodę przez cały rok.

Montaż pompy ciepła jest przyszłościowy również ze względu na ochronę środowiska. Obecnie istnieją różne formy wsparcia na realizację instalacji z dotacji rządowych dla klientów indywidualnych. Skorzystać też z dofinansowania mogą wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe. Część Spółdzielni Mieszkaniowych w Polsce już teraz zainwestowała w odnawialne źródła energii. Bardzo wysokie ceny za węgiel i gaz zachęciły te spółdzielnie do działania. Niektóre już zlikwidowały swoje kotłownie węglowe, instalując pompy ciepła i panele fotowoltaiczne. 

Darmowy prąd z paneli fotowoltaicznych zasila również pompy ciepła tam zainstalowane. Te z kolei dają darmowe ogrzewanie dla budynków mieszkalnych. Takie rozwiązanie może spowodować uniezależnienie się od kotłowni węglowych i miejskich energetyk cieplnych. Uniknąć można w ten sposób wysokich podwyżek za ogrzewanie i prąd. Właśnie teraz jest jeszcze szansa wykorzystania takich możliwości. 

Oczywiście koszty dla takiej instalacji są duże. Jednak dzięki dofinansowaniu oraz wykorzystaniu takiego rozwiązania koszty, mogą zwrócić się po kilku latach. Taka inwestycja oprócz zapewnienia alternatywnego rozwiązania daje nam wyższe bezpieczeństwo energetyczne. Nadchodzące sezony grzewcze, mogą być bardzo kosztowne dla mieszkańców niektórych spółdzielni. 

Zwłaszcza tych, które nie pomyślały o alternatywnych źródłach pozyskania energii. Koszty za opał wzrosną, również dla właścicieli domków jednorodzinnych. Zwłaszcza dla tych, którzy wykorzystują piece węglowe do ogrzewania swoich domów.

Ile kosztuje pompa ciepła?

Cena pomp ciepła i ich instalacja jest różnorodna i może zależeć od kilku czynników. Dużo zależy od rodzaju pompy
ciepła. Średnia cena wraz z instalacją będzie kosztować od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Rzetelne wyliczenie zapotrzebowania na ciepło dla budynku jest kluczowe. Przekłada się to na odpowiedni dobór mocy pompy ciepła. Ma to wpływ na cenę pompy ciepła. Trzeba doliczyć też do ceny koszt okresowych przeglądów technicznych.

Koszt budowy instalacji z powietrzną pompą ciepła będzie tańszy od pozostałych rozwiązań grzewczych. Dla przykładu przeanalizujmy przybliżone wyliczenia. Dla domu o powierzchni np. 220 m², w którym mieszka 5 osób. Całkowity nakład inwestycyjny mieści się w granicach 25-47 tys. zł. Montaż kotłowni gazowej w takim samym obiekcie to wydatek nieco mniejszy. Trzeba jeszcze uwzględnić koszt przyłączenia gazu. Przykładowo, kiedy gazociąg jest znacznie oddalony od działki. Koszt przyłącza może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Do tego dochodzi również niepewna sytuacja z cenami na rynku gazu. Wszystko wskazuje na to, że cena za gaz również znacznie wzrośnie.

Czy obsługa pompy ciepła jest trudna?

Obsługa pomp ciepła jest bardzo prosta. Większość modeli dostępnych na rynku działa bez konieczności ingerencji człowieka. Bezobsługowe pompy to świetny sposób na zmniejszenia kosztów związanych z opałem. Poprawi to również komfort życia. Możliwa jest też zdalna obsługa przy najnowszych modelach. Wystarczy dostęp do internetu i skonfigurowanie urządzenia takiego jak np. smartfon. Dzięki dedykowanej przez producenta aplikacji będą mogli cieszyć się Państwo w pełni zdalną obsługą. Obsługa zdalna i kontrola pompy ciepła w domu lub poza nim jest możliwa.

Jak wybierać pompę ciepła?

Decydując się na pompę ciepła, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Będzie to miało wpływ na eksploatację urządzenia w przyszłości. Bardzo ważna jest wydajność urządzenia. Ile ciepła potrafi wyprodukować. Ważny jest dobór wydajności do wielkości powierzchni, jaką będziemy ogrzewać. Istotna jest również efektywność urządzenia. Ile realnie uzyskaliśmy ciepła przy zużyciu określonej ilości energii elektrycznej. Warto sprawdzić też, jaką żywotność gwarantuje producent urządzenia. Obecnie istotnym elementem jest też wybór firmy do instalacji i serwisu pompy ciepła. Coraz więcej osób decyduje się na wybór lokalnej firmy, a nie ogólnopolskiej.

Pompy ciepła a ceny paliw opałowych

Pompa ciepła wraz z nastawaniem kolejnych sezonów grzewczych stała się coraz bardziej popularna. Wobec dynamicznie zmieniających się cen paliw opałowych będzie bardzo opłacalna. Na alternatywne źródła ciepła decydują się również osoby budujące swój dom od podstaw. Pompa ciepła zastępuje coraz częściej tradycyjne piece na opał.

Jak działa pompa ciepła

Po zaprojektowaniu naszego domu przychodzi kwestia wyboru ogrzewania. Ma nam to zapewnić optymalne warunki do mieszkalne. Projektanci i instalatorzy coraz częściej polecają do tego celu pompy ciepła. Jako alternatywa dla tradycyjnych systemów grzewczych posiada wiele zalet. Wyjaśniamy, dlaczego warto zdecydować się na taką inwestycję biorąc pod uwagę różne czynniki.

Pompa ciepła jest to urządzenie grzewcze, które nie “produkuje” energii. Do działania niepotrzebny jest też proces spalania. Tak więc nie ma spalin, popiołu, kurzu i innych efektów ubocznych. Pompy ciepła w pełni wykorzystują energię zgromadzoną w środowisku naturalnym. Przykładowo powietrzna pompa ciepła energię cieplną przetwarza z powietrza.

Pompy ciepła zasada działania

Dlaczego lepiej wybrać firmę lokalną?

Najczęściej decyduje o tym cena i opinia o firmie. Firmy ogólnopolskie oferują swoje usługi taniej. Większość klientów decyduje się na niższą cenę. Klienci jednak nie zastanawiają się nad pewnymi aspektami. W późniejszym etapie na poziomie użytkowania zaczynają jednak żałować swojej decyzji. Tania oferta od firmy ogólnopolskiej jest kusząca. Jednak taka firma może nie posiadać wystarczających zasobów ludzkich do realizacji swojego serwisu.
Co to oznacza dla klienta? Długi czas oczekiwania na realizację serwisu i niepotrzebny stres z tym związany. Firma ogólnopolska nie zawsze jest w stanie dotrzeć szybko do swojego klienta. Ze względu na odległość wybór firmy lokalnej powinien być lepszym rozwiązaniem.

pompy ciepła instalacja i serwis Zielony Prąd Szczecinek

Co w przypadku, jeżeli w środku sezonu grzewczego ulegnie awarii pompa ciepła

Ile czasu będziemy czekać na naprawę? Warto więc zapoznać się dokładnie z umową przed podjęciem decyzji o realizacji instalacji. Jest to bardzo ważne przy dużej inwestycji zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

Zielony Prąd lokalna firma ze Szczecinka

Nasza firma zapewni Państwu szybką i bez problemową obsługę zainstalowanych urządzeń. Instalacje fotowoltaiki, magazynów energii i pomp ciepła firma dopasowuje dla realnego zapotrzebowania. Niektóre firmy stosują nieuczciwe praktyki, proponując swoim klientom zawyżone zapotrzebowanie na prąd i ciepło. Wiąże się to z zawyżonymi kosztami inwestycji. Warto pamiętać o tym wybierając lokalną firmę. Dokładne wyliczenia naszej firmy pozwolą Państwu wybrać najlepszą możliwą opcję. Wybór mocy dla fotowoltaiki czy mocy dla pompy ciepła jest kluczowy dla kosztów. Firma doradza przy wyborze jak najlepszej marki mając na uwadze koszt inwestycji.

Planując instalacje, zawsze bierze pod uwagę możliwość rozbudowy instalacji. My jako firma lokalna działamy prężnie już od wielu lat. Jesteśmy pionierem na rynku odnawialnych źródeł energii. Oferujemy bezpłatną kalkulację zapotrzebowania na prąd i ogrzewanie. Oferujemy także Pomoc przy wypełnieniu wniosków o dofinansowanie z 5 programów rządowych takich jak:

  1. Czyste Powietrze

  2. Czyste Powietrze Plus

  3. Mój Prąd

  4. Moje Ciepło

  5. Moje Ciepłe Mieszkanie

Decydując się na współpracę z naszą firmą będą Państwo mogli spać spokojnie. Nasza firma posiada własne przeszkolone, sprawdzone ekipy instalacyjne i serwisowe oraz swoich przedstawicieli.

Zapraszamy do kontaktu z nami.

Podobne wpisy