Technologia Solar Edge

solar edge 1

Oferujemy kompleksowe rozwiązanie dla domów

Inteligentne falowniki

Falowniki jedno- i trójfazowe dla różnorodnych instalacji w budynkach mieszkalnych, od małych dachów po duże instalacje o dużej mocy. Dostępne są również falowniki kompatybilne z rozwiązaniami wyposażonymi w akumulatory i ładowarki pojazdów elektrycznych.

Optymalizatory mocy

Zintegrowane z inteligentnymi modułami SolarEdge lub zainstalowane na modułach innych firm. Umożliwia niezależne działanie każdego modułu, zapewniając większą produkcję energii, zwiększone bezpieczeństwo i stały monitoring z każdego modułu.

Moduły inteligentne

Najwyższej jakości moduły słoneczne SolarEdge ze zintegrowanymi optymalizatorami mocy dla większej produkcji energii i szybszej instalacjiego montażu. Elegancka czarna rama i doskonała niezawodność.

Platforma monitorowania

Zapewnia bezpłatne monitorowanie wydajności na poziomie modułu w czasie rzeczywistym i zdalną obsługę techniczną, aby wydłużyć czas pracy instalacji. Łatwy dostęp z komputera lub urządzenia mobilnego.

Rozwiązanie StorEdge® 

Przechowuje niewykorzystaną energię fotowoltaiczną na magazynie energii, aby można ją było wykorzystać później, gdy produkcja PV jest niewystarczająca, w celu maksymalizacji zużycia własnego i zwiększonej niezależności energetycznej. Dostępna jest również opcja zasilania awaryjnego do zasilania domu podczas przerwy w dostawie prądu.

Inteligentne Produkty Energetyczne

Wykorzystaj nadwyżkę produkcji PV dzięki inteligentnym produktom energetycznym SolarEdge do zasilania urządzeń domowych, zwiększając zużycie energii słonecznej w gospodarstwach domowych i zmniejszając rachunki za prąd. Łatwe sterowanie w ruchu za pośrednictwem aplikacji do monitorowania SolarEdge.

solar edge jak to dziala

Przekształcanie modułów PV w inteligentne moduły w celu uzyskania maksymalnej mocy i wydajności

s seria solar edge na tle domu

Optymalizator mocy SolarEdge jest konwerterem DC/DC, połączony z każdym z modułów fotowoltaicznych, przekształcając je w inteligentne moduły. Poprzez ciągłe śledzenie punktu mocy maksymalnej (MPP) każdego pojedynczego modułu, optymalizatory mocy mogą zwiększyć produkcję energii w systemie, potencjalnie zwiększając przychody i skracając czas zwrotu z inwestycji.

Dzięki zastosowaniu naszych optymalizatorów mocy do każdego modułu fotowoltaicznego, instalatorzy, firmy EPC oraz personel serwisu i konserwacji, może z łatwością monitorować wydajność systemu oraz nadzorować, lokalizować i rozwiązywać problemy w każdym punkcie łańcucha z chirurgiczną precyzją.

Każdy optymalizator mocy jest wyposażony w wiodący w branży mechanizm bezpieczeństwa, taki jak unikalna funkcja SafeDC™, zaprojektowana w celu automatycznego obniżenia wysokiego napięcia DC modułów do bezpiecznego poziomu w przypadku wyłączenia falownika lub odcięcia zasilania z sieci, co zapewnia maksymalną ochronę osób i mienia.

Przedstawiamy optymalizator mocy serii S dla instalacji mieszkalnych

SolarEdge wprowadził na rynek swój najbardziej zaawansowany optymalizator mocy dla gospodarstw domowych w historii.

Seria S jeszcze bardziej wzmacnia naszą wiodącą w branży technologię bezpieczeństwa PV, ustanawiając nowy punkt odniesienia dla wykrywania łuku i zapobiegania mu dzięki SolarEdge Sense Connect (dostępny od 2022 r. poprzez aktualizację oprogramowania sprzętowego).

Usprawniliśmy również linię optymalizatorów mocy, aby uprościć projektowanie i logistykę projektów, skrócić czas instalacji dzięki ulepszonemu układowi kabli oraz przystosować każdy model serii S do zmieniających się parametrów modułów PV.

Elastyczne projektowanie z MPPT na poziomie modułu

Śledzenie MPP na poziomie modułu pozwala na elastyczne projektowanie instalacji z wieloma orientacjami, nachyleniami i typami modułów w tym samym łańcuchu. Podczas pracy z falownikami SolarEdge, każdy optymalizator mocy automatycznie utrzymuje stałe napięcie w łańcuchach, co daje instalatorom jeszcze większą elastyczność przy dłuższych łańcuchach i łańcuchach o różnych długościach w celu zaprojektowania optymalnych systemów PV.

Optymalizatory mocy SolarEdge są kompatybilne z wszystkimi typami modułów, w tym z modułami o wysokim prądzie wejściowym i modułami bi-facial.

fotowoltaika 03
optimilizator solar edge 1

Kluczowe korzyści:

 • Śledzenie punktu maksymalnej mocy na moduł (MPPT), z jednym optymalizatorem mocy na dwa moduły obsługiwane przez komercyjne optymalizatory mocy
 • Najwyższa sprawność (99,5% sprawności szczytowej, 98,8% sprawności ważonej)
 • Łagodzi wszystkie rodzaje strat wynikających z niedopasowania modułów, od tolerancji produkcyjnej po częściowe zacienienie i starzenie się
 • Kompatybilność z wszystkimi typami modułów, w tym wysokoprądowymi i bi-facial
 • Zaawansowane śledzenie wydajności modułu w czasie rzeczywistym
 • Wbudowane, wiodące w branży funkcje bezpieczeństwa zapewniające maksymalną ochronę osób i mienia:
 • SafeDC™, zaprojektowany do automatycznej redukcji napięcia DC do bezpiecznego poziomu podczas wyłączenia sieci lub falownika
 • SolarEdge Sense Connect, do proaktywnego monitorowania i wykrywania wadliwego okablowania, które mogłoby spowodować wzrost temperatury złączy lub powstanie łuku elektrycznego*
 • Zaprojektowany do pracy w ekstremalnych warunkach środowiskowych
 • 25 lat gwarancji na produkt
 • Dostępny montaż na ramie z góry, dla szybszej instalacji

* Tylko dla optymalizatorów mocy serii S, dostępne od 2022 r. poprzez aktualizację oprogramowania sprzętowego

Zobacz na filmie rozwiązanie Solar Edge