Informacje o dofinansowaniach i audycie

Jesteśmy doświadczonym przedsiębiorstwem specjalizującym się w tworzeniu systemów fotowoltaicznych i pomp ciepła.

Co to jest fototowoltaika?

Składa się przede wszystkim z modułów fotowoltaicznych i inwertera (falownik). Moduł fotowoltaiczny (panel fotowoltaiczny) zbudowany jest z połączonych szeregowo, zabezpieczonych i umieszczonych w obudowie ogniw fotowoltaicznych wytwarzanych z mono lub polikrystalicznego krzemu, który dzięki efektowi fotoelektrycznemu przekształca energię promieniowania słonecznego na energię elektryczną w postaci prądu stałego. Dzięki pracy inwertera prąd stały przekształcany jest na prąd przemienny taki jaki jest w gniazdkach. Tak wyprodukowany prąd może być używany na bieżąco i rozliczany ze sprzedawcą energii elektrycznej w systemie opustów dla klientów.

Co to jest pompa ciepła?

Pompa ciepła jest urządzeniem, które generuje energię potrzebną do ogrzania domu ze źródeł odnawialnych. Największa ich zaletą jest ekologia, dzięki czemu do wyprodukowania energii nie potrzebują węgla czy gazu a czerpią ją z wody, gruntu lub powietrza. Urządzenia możemy podzielić na 3 rodzaje pomp, a są nimi pompy gruntowe których głównym źródłem ciepła jest ziemia, pompy wodne których źródłem ciepła są wody głębinowe oraz pompa powietrzna której źródłem ciepła jest powietrze.

Korzyści

Dzięki zamontowaniu instalacji fotowoltaicznej zyskujemy oszczędności w postaci obniżonych rachunków za prąd dla mieszkańców oraz za części wspólne. Koszt instalacji zwróci się dzięki oszczędnościom na rachunkach za prąd. Oprócz niższych rachunków za prąd przyczyniamy się do ochrony środowiska. Jeśli połączymy to z zamontowaniem pompy ciepła dla bloku to koszty utrzymania spadają drastycznie. Dzięki temu możemy wtedy zapewnić ogrzewanie(C.O.) oraz dostęp do ciepłej wody(C.W.U.) z kranu bez potrzeby używania piecyka gazowego czy podgrzewacza a co tym idzie jesteśmy jeszcze bardziej ekologiczni.

Dofinansowanie

Na podstawie wyliczeń jakie wykonywaliśmy dla innych firm jesteśmy w stanie zagwarantować zwrot inwestycji w przypadku otrzymania dofinansowania w okresie maksymalnym do 2 lat od momentu zamontowania kompletnej instalacji fotowoltaicznej wraz z pompą ciepła. Dzięki temu oszczędności jakie osiągniemy możemy przeznaczyć na inne inwestycje.

Dofinansowanie jakie możemy uzyskać jest w wysokości 85%

Co możemy sfinansować dzięki dofinansowaniu?

  • Pompy ciepła
  • Fotowoltaika
  • Wymiana instalacji C.O i C.W.U
  • Grzejniki
  • Termomodernizację budynku

Wykonujemy audyty energetyczne

Audyt energetyczny, zwany też audytem cieplnym, wykonuje się, by określić energooszczędność budynku, przedstawić zakres oraz parametry techniczne i ekonomiczne prac związanych z jego termomodernizacją.

Przykładowa symulacja kosztów

image
Dofinansowania i audyty energetyczne 2

Zapraszamy do kontaktu

tel.604 175 614

e-mail: biuro@zielonyprad.eu

Zielony Prąd Sp. z o.o.
ul.Miła 49, 
Szczecinek

Nasze Certyfikaty